Professional EducationSleva

Sleva 5 %

z celkové ceny kurzu pro fanoušky Facebook stránky PRODUCA, s.r.o.

Sleva 10 %

z celkové ceny kurzu pro studenty

Sleva 15 %

z celkové ceny kurzu pro 3 a více osob z jedné společnostiŠkolení podle místa


Facebook

Anketa
Při výběru kurzu je pro mě nejdůležitější
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
18 + 1 =
Vyřešte tuto jednoduchou otázku a napište odpověď. Např. pro 1+3 napište 4.

Na co si dát pozor při psaní strukturovaného životopisu?


Na co si dát pozor při psaní strukturovaného životopisu?

Kvalitně napsaný životopis je základem pracovního úspěchu. Dávno pryč jsou doby, kdy životopis připomínal takovou obsáhlejší slohovou práci, za kterou by se nemusel stydět ani středoškolský student. Dnes již personalisté a zaměstnavatelé v drtivé většině požadují tzv. strukturovaný životopis, který je sice o dost kratší, než životopis klasický, ale i tak v něm lze „nasekat“ celou spoustu chyb. Pojďme se společně podívat na chyby, kterých byste se měli při psaní svého životopisu vyvarovat.

Chyba č. 1 – lež má krátké nohy

Snažíte se na své potencionální zaměstnavatele zapůsobit prestižní vysokou školou, zahraniční stáží nebo praktickými kurzy, které by vám mohl leckdo závidět? Vše je samozřejmě v pořádku tehdy, pokud o svých znalostech, zkušenostech a vzdělání nelžete. V opačném případě můžete na svou neupřímnost pekelně doplatit.

Chyba č. 2 – pozor na délku

Ani s obsažností strukturovaného životopisu to příliš nepřehánějte. Celkem by dokument neměl překročit 2 stránky formátu A4. Personalistům se při výběrovém řízení sejde pěkná hromádka životopisů a na každý mají vyčleněný pouze omezený časový úsek. Zpravidla se jedná o několika minutový interval. Snažte se proto vyjadřovat stručně, věcně a tak abyste během několika mála minut co nejvíce zaujali.

Chyba č. 3 – fotografie

Životopis by měl obsahovat vaši fotografii. Tato skutečnost sice není povinná, nicméně vám může v mnohém pomoci. Dávejte si však pozor na to, jakou fotografii k životopisu přikládáte. Rozhodně se nehodí fotka z rodinné oslavy, dovolené nebo grilovací party. Fotka by se měla spíše blížit té, kterou máte ve svém pasu nebo na občanském průkazu.

Chyba č. 4 – méně někdy znamená více

Nepřehánějte to s barvičkami, styly, zvýrazněním ani velikostí písma. Neuvádějte každou brigádu, které jste se o prázdninách věnovali. Takový sběr brambor nebo odečet topných nákladů personalisty v nadnárodních korporacích zřejmě příliš nezaujme.