Professional EducationSleva

Sleva 5 %

z celkové ceny kurzu pro fanoušky Facebook stránky PRODUCA, s.r.o.

Sleva 10 %

z celkové ceny kurzu pro studenty

Sleva 15 %

z celkové ceny kurzu pro 3 a více osob z jedné společnostiŠkolení podle místa


Facebook

Anketa
Při výběru kurzu je pro mě nejdůležitější
CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
telekomuni_ace:

Open Office Draw udělá i z vás uznávaného umělce


Open Office Draw udělá i z vás uznávaného umělce

Jak již samotný název napovídá, Open Office Draw zastupuje v kancelářském balíku Open Office.org funkci kreslícího a grafického programu, díky kterému v sobě můžete objevit nečekané umělecké vlohy. Program je určen pro práci s vektorovou (nikoli bitmapovou) grafikou a s jeho pomocí vytvoříte nejrůznější 2D a 3D objekty, které je možno snadno upravovat, doplňovat, měnit nebo jinak editovat. Open Office Draw umožňuje kreslení tzv. ve vrstvách a skrývá mnohá zákoutí, která by bylo škoda neodhalit.

Open Office Draw aneb co vlastně umí?

Při práci s tímto nástrojem můžete vytvářet nejrůznější druhy obrázků, které je možno kombinovat s grafy, tabulkami nebo vývojovými diagramy. Nemalou výhodou je podpora spojnic, díky kterým je možno vytvářet spoustu zajímavých ukazatelů (grafy, diagramy). Pokud se věnujete technickému kreslení, jistě oceníte možnost použití vodících a kótovacích čar, které vám nemalou měrou usnadní práci a případnou kontrolu. Pracovat můžete nejen s jednotlivými grafickými prvky, ale také s různými styly, které jsou příznačné spíše pro Open Office Writer.

Výhody, které Open Office Draw přináší

Jednou z hlavních výhod, která je však typická pro celý balík kancelářských programů Open Office, je skutečnost, že s těmito nástroji můžete pracovat zcela zdarma (na rozdíl od konkurenčního MS Office). Při práci s programem Open Office Draw jistě oceníte možnost různorodých formátů, v rámci kterých je možno svou práci ukládat. Standardním formátem je ODG (Open Document Graphics). Exportovat grafickou informaci však můžete také do známějších formátů PDF, HTML, PNG, GIF, JPEG, EPS, EMF nebo WMF. Pokud s nástrojem pracujete poprvé, využijte rad průvodce, který z vás krok po kroku udělá hotového vektorového a mezi lidmi uznávaného umělce.