Professional EducationSleva

Sleva 5 %

z celkové ceny kurzu pro fanoušky Facebook stránky PRODUCA, s.r.o.

Sleva 10 %

z celkové ceny kurzu pro studenty

Sleva 15 %

z celkové ceny kurzu pro 3 a více osob z jedné společnostiModulární rozvojový program


Školení podle místa


Facebook

Anketa
Při výběru kurzu je pro mě nejdůležitější

Nejčastější omyly VŠ studentů při hledání práce


Nejčastější omyly VŠ studentů při hledání práce

Prázdniny jsou u svého konce a pro žáky a studenty to znamená jediné – kolotoč povinností, testování znalostí a domácích úkolů. Ti, kteří svou „studijní kariéru“ ukončili vysokoškolským titulem, čeká zapojení se do pracovního procesu. Proč jsem neuspěl u pohovoru? Spousta vysokoškoláků se však dopouští nejrůznějších chyb a omylů, díky kterým zůstávají na úřadech práce. Pojďme se podívat na ty nejčastější z nich, kterých se VŠ uchazeči o zaměstnání dopouštějí.

Omyl č. 1 – čekají na mě s otevřenou náručí

V dnešních dobách již bohužel není titul natolik vzácný, aby automaticky zajistit zajímavou pracovní příležitost. Počet vysokoškoláků rok od roku stoupá, a pokud máte ve svém okolí někoho, kdo předpokládá, že po obdržení titulu na něj čekají personalisté s otevřenou náručí, s největší pravděpodobností se dočkáte jeho tvrdého pádu na zem.

Omyl č. 2 – VŠ vzdělání = záruka nadstandardního platu

​Žádný papír vám automaticky vysoký plat nezajistí. Pokud se sami vlastním přičiněním nebudete snažit o rozšíření svých obzorů, načerpání zkušeností a nabytí praxe, začnete s největší pravděpodobností někde s nástupním platem, který se blíží obyčejné almužně. Představa vysokoškoláků o nástupním platu se dle průzkumů pohybuje kolem 20 tisíc. No jen řekněte, kdo z vás to má?

Omyl č. 3 – Stačí poslat pár životopisů

Odpovídáte jen na inzeráty, které vás opravdu zajímají? Vyhledáváte dle nejvyššího možného platu a minimálního pracovního úvazku? Odeslali jste pět životopisů a čekáte alespoň 4 kladné odpovědi? Pak budete s největší pravděpodobností dost nepříjemně zaskočeni. Pokud nejste dítětem Štěstěny, nedočkáte se žádné odpovědi, případně univerzální odpovědi: „Děkujeme za váš životopis. V případě zájmu vás budeme kontaktovat“.  Pro získání vysněného zaměstnání se budete muset snažit o trochu víc.